Makale

Herkese Mutlu Hayatlar…

Bayramlar kendi kendilerine ortaya çıkmıyor, biz onlara ‘Bayram’ dediğimiz için ‘Bayram’ oluyorlar, farkındasınız değil mi? Hiçbir bayram tepeden inmiyor. Bir gün, toplum açısından önemli dini ya da milli bir olay oluyor ve birisi çıkıyor bayram olsun diyor, biz de o topluluğun fertleriysek, aynı hazzı aldığımız neşe ile karşıladığımız bir olayı zevkle kutluyoruz.

Bayram sevinci, eğer kişilerin özgür iradesiyle ortaya çıkabilen bir olgu ise, tüm her şey kafamızda aslında. Diğer bir deyişle, ekstra hiçbir şeye ihtiyacımız yok bir günü bayram edasıyla geçirebilmek için. O halde bütün bir hayatı bayram neşesiyle neden geçirmeyelim? Herşey beynimizde ve bizi mutlu olmaktan alıkoyan tek şey kendi sınırlarımız.

0

Panik Atak

Korkularınızdan korkmaktan vaz geçtiğinizde hayatta korkulacak bir şey olmadığını göreceksiniz.  Panik Atağı kolayca yenebilirsiniz. A – Panik atak nedir? Ansızın,  herhangi bir yerde beklenmedik şekilde… 

Mobbing

Mobbing, (Türkçe karşılığı: Zorbalık, yıldırma, bezdirme)(Latince’de; psikolojik şiddet, baskı, kuşatma, taciz, rahatsız etme veya sıkıntı vermek), özellikle hiyerarşik yapılanmış gruplarda ve kontrolün zayıf olduğu örgütlerde,… 

Aynı Anda Çok İş Yapmak Yerine Odaklı Çalışmak – Rhonda Hess

“Aynı anda iki şey yapmak, hiçbirini yapmamaktır. – Anonim”

Hiç bu deneyimi yaşadınız mı?..

Elektronik derginizi yazmak ya da bir pazarlama kampanyası tasarlamak gibi yaratıcılık gerektiren bir proje üzerinde çalışıyorsunuz. Birden telefon çalıyor ve sizi derin bir konsantrasyondan çekip çıkarıyor. Telefona yanıt vermeseniz bile önceden yapmakta olduğunuz işe dönmek birkaç dakikanızı alıyor.

0