İçeriğe geç

Kişisel Gelişim

Can Demirağ Kişisel Verimliliğinizi Artırmanın Yolları

Kişisel Verimliliğinizi Artırmanın Yolları

Siz deli gibi çalıştığınızı düşünürken, birisinin gelip de size “yapa yapa bunu mu yaptın” dediği oldu mu? Ya da siz çok çalıştığınızı çok iş yaptığınızı ve bundan daha fazlasını yapmak mümkün değil diye düşünürken, iş arkadaşınızın aynı işe sizden sonra başlayıp sizden daha çok iş çıkarttığına şahit oldunuz mu? Eminim ki bunlar hayatınızın bir köşesinde mutlaka başınıza gelmiştir.

Bu durumla baş edebilmek için kişisel verimliliğinizi arttırmalısınız. Bu yazımda size kişisel verimliliğinizi nasıl arttırabileceğinizi anlatacağım.

Can Demirağ Başarı

İş Hayatında Başarılı Olmanın 4 Küçük Kuralı

başarıBir çok çalışan diğerlerine göre iş hayatında daha şanssız olduğunu düşünür. Çünkü; o çok istedikleri proje için onu değil başkasını seçmişlerdir, eğitime başkası gönderilmiştir, herkesin işi rahatken, onlar kafalarını işten kaldıramıyordur. Oysa sosyal hayatımızda olduğu gibi iş hayatında da kendi şansımızı yaratabilmemiz mümkün!. Bunun için anlatması kolay, uygulaması biraz daha sabır gerektiren 4 küçük kuralı kullanabiliriz. Ancak başlamadan önce söylemeliyim ki her sürecin ilk adımı istemektir. Başarılı olmayı istemeliyiz çünkü, istekle çıkılmayan hiç bir yolun sonu gelmez.Daha fazlasını oku »İş Hayatında Başarılı Olmanın 4 Küçük Kuralı

Hata

30’larımızda Yaptığımız En Büyük 7 Kariyer ve Yaşam Hatası

7hataBugün size www.inc.com adresinde okuyup çok beğendiğim, çok da anlamlı bulduğum bir yazıdan esinlenerek, kendi cümlelerimle Türkçe’ye çevirerek 30’lu yaşlarımızda yaptığımız 7 hatadan bahsetmek istiyorum.

Hepimiz üniversiteden mezun olduktan sonra iş dünyası denizinin içerisinde buluyoruz kendimizi. Her bir insan, farklı bir yaşam, farklı bir kariyer yolu çiziyor kendisine ve bu şekilde yaşlanıp gidiyoruz.  Aslında yılların geçtiğinin çok da farkında olmuyoruz. Bu yüzden, henüz o yıllarımız geçmeden bazı hatalardan dönmek, hayatımıza olumlu etkiler katacaktır. İşte o hatalar.Daha fazlasını oku »30’larımızda Yaptığımız En Büyük 7 Kariyer ve Yaşam Hatası

İletişim

Müşteri İletişim Stratejileri Hayat Sigortalarını Nereye Taşıyor?

musteriiletisimBildiğiniz üzere kredi hayat sigortaları ülkemizde halen hayat sigortacılığının lokomotifi olma özelliğini sürdürüyor. Bunun öncelikli sebeplerini incelediğimizde, ilk sırada hayat sigortası konusunda bilinç düzeyinin halen beklenen seviyede olmaması gelecektir. Ne yazık ki hayat sigortasını bir “ihtiyaç” olarak değil, “zorunluluk” olarak almaya devam ediyoruz. Bunun negatif etkilerini hayat sigortacılığında risk ve tazminat değerlendirmesi aşamalarında, poliçe devamlılık oranlarında ve farklı bir çok konuda hissediyoruz, ancak şu anda sadece pazarlama faaliyetleri açısından yaklaşacağız.Daha fazlasını oku »Müşteri İletişim Stratejileri Hayat Sigortalarını Nereye Taşıyor?

Sorunlarınızı Sorun Edin

Hoşunuza gitmeyen bir durumu gözardı etmek, bir defalığına idare etmek, sorun etmemek, günümüzü kurtarmanın çok kolay bir yolu olsa da, orta ya da uzun vadede başımıza daha büyük problemler açması olasıdır. İşte bu yüzden sorunlarımızı büyümeden çözmek, hoşumuza gitmeyen konuları zamanında dile getirmek, insan olarak kaliteli bir hayata ulaşmamızda en büyük rollerden birine sahiptir.

Sorun etme diyenlere inat, kendi hayatınızı kazanabilmek için sorunları sorun edin.Daha fazlasını oku »Sorunlarınızı Sorun Edin