Herkese Mutlu Hayatlar…

Bayramlar kendi kendilerine ortaya çıkmıyor, biz onlara ‘Bayram’ dediğimiz için ‘Bayram’ oluyorlar, farkındasınız değil mi? Hiçbir bayram tepeden inmiyor. Bir gün, toplum açısından önemli dini ya da milli bir olay oluyor ve birisi çıkıyor bayram olsun diyor, biz de o topluluğun fertleriysek, aynı hazzı aldığımız neşe ile karşıladığımız bir olayı zevkle kutluyoruz.

Bayram sevinci, eğer kişilerin özgür iradesiyle ortaya çıkabilen bir olgu ise, tüm her şey kafamızda aslında. Diğer bir deyişle, ekstra hiçbir şeye ihtiyacımız yok bir günü bayram edasıyla geçirebilmek için. O halde bütün bir hayatı bayram neşesiyle neden geçirmeyelim? Herşey beynimizde ve bizi mutlu olmaktan alıkoyan tek şey kendi sınırlarımız.

Herkes birbirine “mutlu bayramlar” diyor. Halbuki, mutlu bayramlar değil, mutlu bayramlar tadında mutlu hayatlar bizim ihtiyacımız olan. Bunun için de tek ihtiyacımız beynimizdeki öğrenilmiş sınırları ortadan yok etmek.

İşte her günümüzü neşeyle geçirmek ve mutlu bayramlar tadında mutlu bir hayata sahip olabilmek için size birkaç öneri:

1- Asla asla demeyin!

2- Cümlenizin başlangıcı “ama” ve “fakat” olmasın!

3- “Fark etmez” derseniz yalan söylemiş olursunuz, her şey fark eder.

4- Hiçbir cümlenizin fiili “mış, miş” ile bitmesin. Bunlar sizin bilmediğiniz ve görmediğiniz, başkasının anlattığı eylemledir ve bunlara göre hareket etmek hem size hem karşınızdakine zarar verir.

5- Başkasının yerine düşünmeyin! Onun ne istediğini ondan iyi bilemezsiniz.

6- Başkasının yerine karar vermeyin! Sizin ne istediğinizi o sizden daha iyi bilemez.

7- Planlarınıza pozitif düşünce ile yaklaşın. “Artık şişman olmayacağım” yerine “Artık ince olacağım” gibi…

8- Hiçbir zaman gerçek ve doğrudan vazgeçmeyin! Gerçekleri gözardı etmeyin, bugün görmezden geldikleriniz yarın bir gün mutlaka karşınıza yine çıkar.

9- Geçmişi yargılamayın, bir şey kazanamazsınız. Sadece tecrübe olarak faydalanın ve mutsuzsanız tekrar etmeyin!

10- Kendinize ve etrafınızdakilere güvenin, onları sevin!

11- Mutlu olmak ve ilerlemek için yaşanan şeyleri tekrar yaşamayın, yaşanmışlardan faydalanın. Einstein: “Aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar elde etmeyi beklemek aptallıktır.” der.

12- Genelleme yapmayın! Farklılıkları kaçırırsanız hayatı kaçırırsınız.

13- Bir anı yaşamak için yıllar harcamak başarısızlıktır. Başarı, bir anda yılları yaşayabilmektir. Bunu yakaladıysanız asla peşini bırakmayın.

14- Ve karar verin, şu an sizin de yeni bir hayata başlama anınız olsun.

Herkese Mutlu Bayramlar… Mutlu Hayatlar

Can Demirağ

Lütfen Paylaşın:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Online Eğitim Webinar

Online eğitim, webinar ve örgün eğitim hizmetlerimizle kurumunuza ve size bireysel olarak gelişim imkanı sağlıyoruz. Can Demirağ Akademi, ücretsiz online eğitimler, online kurslar ve webinar etkinliklerinin yanısıra ihtiyacınıza uygun çözümler barındırmaktadır.

Devamını Okuyun >>

Kurumsal eğitim ve kişisel gelişim ihtiyaçlarınıza uygun, birbirinden değerli eğitmenlerimiz tarafından sunulan online eğitim, webinar ve örgün eğitim konularımızı görüntüleyin. Özel eğitim talepleriniz ya da katalogda göremediğiniz eğitim konuları için direkt olarak iletişime geçebilirsiniz.

Devamını Okuyun >>
Can Demirağ Eğitim Takvimi

Bireysel eğitim ihtiyaçlarınız için genel katılıma açık ve planlanmış online eğitim, webinar ve örgün eğitim fırsatlarını inceleyin. Ücretli ve ücretsiz eğitimler bu sayfada yer alıyor.

Devamını Okuyun >>

Danışmanlık Hizmetleri Uzmanlığımız olan konularda İhtiyaçlarınızı dinleyip, size özel çözümler sunuyoruz. Akademik bilgiler ile iş dünyası pratiğini bir araya getirip,

Devamını Okuyun >>

Ücretsiz Webinarlar, Online Eğitimler ve birbirinden avantajlı diğer fırsatlar için kayıt olun..