Bayram tadında…

Bayram tadında

Yıllarca “nerede o eski bayramlar, ailesini büyüklerini ziyaret eden kalmadı” diye hayıflandıktan sonra, şimdi “nerede o eski bayramlar” dediğimiz bayramlara hasret kaldık. Her bayram çocuklarının, torunlarının ziyaretini bekleyen büyüklerimiz insan yüzü göremez oldu. Hiç kullanamaz dediklerimiz akıllı telefonlarından whatsapp, skype, zoom gibi görüntülü sohbet programlarını günlük yaşamlarının bir parçası yaptılar. Yumurta kırmaya dahi üşenenler, evlerinde fırıncı, tatlıcı, şef kesildiler.

Çok değişik bir dönemden geçiyoruz. Covid-19 fırtınası herkesi, herşeyi sarstı hafiften. Belki de böyle bir şok gerekiyordu, içimizdeki potansiyelleri ortaya çıkartmak, herkesin kendisine yettiğini görebilmesi için. Yıllarca konuşulacak, tartışılacak bir dönüm noktası oldu.

Bu bayram da değişik bir bayramdı. Ritüellerin uygulanamadığı ama herkesin birbirine daha çok kenetlendiği, insanların birbirlerinin sağlıklarını her zaman olduğundan daha çok düşündüğü bir bayram. Herkesin kendi evinde yalnız olduğu ama telefon ekranlarının kalabalıklara doyduğu, bayram tadında bir bayram.

Bayram her zaman bayram. Yeter ki siz bayram tadında geçirmeyi bilin. Yüzünüz hiç solmasın, gülücükler eksik olmasın, bayramınız kutlu olsun.

Can Demirağ

0
nv-author-image

Can Demirağ

2001 yılından beri kurumsal hayatın içerisinde Can Demirağ. Garanti Emeklilik, Krep Danışmanlık, Axa Sigorta, BNP Paribas Cardif ve Cigna Sağlık Hayat Emeklilik şirketlerinde Pazarlama, Operasyon ve Çağrı Merkezi birimlerinde yönetsel pozisyonlarda önemli görevler aldı.1997 yılında Samsun Anadolu Lisesi’nden, 2001 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünden mezun olan Can Demirağ 1980 Samsun doğumlu, evli ve iki çocuk babası.20 yılı aşkın iş dünyası ve yönetim tecrübesini paylaşmak için, 2021 yılı başında Can Demirağ Akademi’yi kurdu. Halen Can Demirağ Akademi, Boğaziçi Enstitüsü ve TSEV(Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı) bünyesinde, iş dünyası ve yönetim alanlarında eğitmenlik yapmakta ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.