Atam sen rahat uyu… Bundan sonrasını Türk Gençliği halledecektir…

Bugün 10 Kasım’ın hüznü havaya da yansımış sanki. Bir karanlık, bir boğuk, bir soğuk hava. Çok şey borçlu olduğumuz bir insanı, bir büyüğümüzü kaybettiğimiz bu gün, derin bir hüzün var içimde. Aynı yukarıdaki gökyüzü gibi, benim de içim karanlık, soğuk ve boğuk.

Özgürlüğümüzün tetikleyicisi, bütün millete önderlik eden bir cesur türk. Bir çok şeyi onun sayesinde rahatça yapabiliyoruz. Bugün benim bu yazıyı yazabiliyor olmamın, sizin de okuyabiliyor olmanızın sağlayıcısı o. Çok şey borçluyuz kendisine. Ama o öldü diye de onun bütün ilkelerini, düşüncelerini, zekasını, ileri görüşünü, cesaretini kaybetmiş olamayız, olmamalıyız. Çünkü onun da her fırsatta belirttiği gibi, onun gücü bizlerin gücünden oluşuyordu. Bizimle varoldu, bizi uyandırdı, özgürlüğümüzü bize verdi, bir düzene soktu ve bu ölümlü dünyadan göçtü gitti.

Bize çok güzel bir miras bıraktığı gibi, kendisinden sonrasında nasıl devam edebileceğimizle ilgili çok güzel öğütler de bıraktı. Peki biz uyguluyor muyuz? Ya da uygulamak için ne yapıyoruz. Her 10 Kasım’da, senede bir gün, “Atam İzindeyiz”, “Atam Uyan Vatan Elden Gidiyor” diye mailler atan, mesajlar yazan bizler, senenin kalan günlerinde tam olarak ne yapıyoruz? Gerçekten onun ilkelerini korumak ve ileri götürmek için çabalıyor muyuz yoksa, her 10 Kasım’da “Atam ‘İzin’deyiz” diye herkese gururla belirttiğimiz gibi çalışmayıp izin mi yapıyoruz? “Vatan elden gidiyor” diye haykırıp ah ederken, Ata’mızı uyanmaya çağırarak bir başkasından yardım istemek daha mı kolayımıza gidiyor? Peki, hepsinin üzerinde, bir ölü’nün uyanıp bizi ve vatanımızı kurtaracağina inanacak kadar saf mıyız? Biz ne yapıyoruz ve nereye gidiyoruz gerçekten?

Kimsenin kötü bir niyeti olmadığını bu özgürlüğümüzün değerini çok da iyi anladığımızı biliyorum. Ancak arada bir sallanıp kendimize gelmenin de zararı olduğunu sanmıyorum. Atatürk’ün bize bıraktığı mirasın en büyük parçalarından biri de, bizlere yani türk milletine olan güveniydi. Bu güveni boşa çıkartmayacağımıza eminim.

Atam, senin de söylediğin gibi, senin naçiz vücudun bugün toprak oldu, ama sen rahat uyu! Senin bıraktığın hazine, öğütler ve birikimle, bu cesur ve zeki türk milleti, bundan sonrasını halledecektir ve Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

Can Demirağ

Lütfen Paylaşın:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Eğitim Kataloğu Lütfen birbirinden değerli eğitmenlerimiz tarafından online eğitim ve yerinde eğitim olarak sunabileceğimiz eğitimlerden oluşan eğitim kataloğumuzu inceleyin. Akademik bilgiler

Devamını Okuyun >>

Danışmanlık Hizmetleri Uzmanlığımız olan konularda İhtiyaçlarınızı dinleyip, size özel çözümler sunuyoruz. Akademik bilgiler ile iş dünyası pratiğini bir araya getirip,

Devamını Okuyun >>
Can Demirağ Eğitim Takvimi

Eğitim Takvimi Can Demirağ Akademi tarafından verilen ve yaklaşan eğitimleri bu sayfadan takip edebilirsiniz. Online Eğitim, Uzaktan Eğitim, Online Webinar

Devamını Okuyun >>

Ücretsiz Webinarlar, Online Eğitimler ve birbirinden avantajlı diğer fırsatlar için kayıt olun..