Tag Archives: Makale

Hayallerimizin Ölümünü Gösteren 3 İşaret – Paula Coelho

Paula Coelho’dan kısa bir yazı. Bu adamın tarzına bayılıyorum. İyi okumalar… Hayallerimizi öldürmekte olduğumuzun ilk işareti yeterli zamanımız olmamasıdır. Hayatım boyunca tanıdığım en meşgul insanlar, herşeyi yapmaya yetecek kadar vakit bulurlardı. Hiç bir şey yapmayanlarsa hep yorgun olup yapmaları gereken şeye biraz olsun dikkat göstermeyen insanlardı. Sürekli olarak günün ne kadar kısa olduğundan yakınan bu insanlar, aslında sadece… Read More »

Cinsellik Nedir – Paulo Coelho

Bu sefer sizlerle Paulo Coelho’nun bir kitabından alıntıyı paylaşıyorum. Halk bir bilgeye sırayla sorular soruyor, bilge de yanıtlıyor. Sıradaki soru “cinsellik nedir?” Bakalım neymiş… Cinsellik Nedir? Erkekler ve kadınlar, kutsal bir davranışı günahkar bir eyleme dönüştürdüklerinde aralarında fısıldaşır. Yaşadığımız dünya böyledir. İçinde bulunduğumuz anı gerçeklikten ayrı tutmak tehikelidir. Ama itaatsizlik, doğru kullanıldığı takdirde, değerli bir meziyete dönüşür.

Herkese Mutlu Hayatlar…

Bayramlar kendi kendilerine ortaya çıkmıyor, biz onlara ‘Bayram’ dediğimiz için ‘Bayram’ oluyorlar, farkındasınız değil mi? Hiçbir bayram tepeden inmiyor. Bir gün, toplum açısından önemli dini ya da milli bir olay oluyor ve birisi çıkıyor bayram olsun diyor, biz de o topluluğun fertleriysek, aynı hazzı aldığımız neşe ile karşıladığımız bir olayı zevkle kutluyoruz. Bayram sevinci, eğer kişilerin özgür iradesiyle… Read More »

Hindistan’dan 4 Kural

İlk kural : “Karşına çıkan kişiler her kimse, doğru kişilerdir.” Bunun anlamı şudur, hayatımızda kimse tesadüfen karşımıza çıkmaz. Karşımıza çıkan, etrafımızda olan herkesin bir nedeni vardır, ya bizi bir yere götürürler ya da bize bir şey öğretir

İşyerinde stresle mücadele etmenin 10 etkili yolu

Çalışma hayatının hergün biraz daha stresli hale geldiği doğru. Stresin iş başarısını engelleyen en önemli nedenlerden biri olduğu da iyi biliniyor. İş hayatında stres bir ölçüye kadar faydalı bulunuyor ama o ölçüden fazlası iş ilişkilerini bozuyor, dikkati dağıtıyor, verimi azaltıyor, başarısızlığa sebep oluyor. İş yeri kaynaklı stresi azaltmanın kolay bazı yolları var. İşte onlardan bazıları… Masa başı tatilleri… Read More »