Hayat bir tiyatro sahnesi…

Hayat bir tiyatro sahnesi derler hep. Bizler de onların sürekli değişen oyuncuları. Gerçekten de öyle. Oyun hep devam eder, duraksamadan. kimin başrolde olduğu, hangi kesiti seyrettiğinizle alakalıdır. Anlayacağınız, hepimizin başrolde olduğu kendimize ait oyunlarımız var. Birbirimizin oyunlarında da rol alırız, ama başrolde olduğumuz tek bir oyun vardır, kendi hayatımız. Tek perde… Tek Oyun…

Bu oyunlarda oynayıp oynamamak gibi bir şansımız bulunmamaktadır ne yazık ki.. Yönetmen rolleri daha biz doğmadan belirlemiş çünkü. nemli olan bu rolü oyunun sonuna kadar nasıl oynayacağımız.

Kimi zaman kendimizi oynuyoruz bu oyunda, kimi zaman bir başkası gibi davranıyoruz. Hatta bazen başkası gibi oynamaya öyle kaptırıyoruz ki, kendimizi oynamayı unutuyoruz. Rolümüzü unutuyor, başkalarının hayatını yaşıyoruz. Başrolü oynamak varken yardımcı oyuncuyu taklit ediyoruz.Oysa kendi oyununda kendini oynamak kadar rahat ve zahmetsiz bir iş olabilir mi sizce? Zor olanı neden seçiyoruz acaba?

Ben doğduğumdan beri kendi oyunumda kendimi başarıyla oynadığımı düşünüyorum, bir alaylı olarak. Çünkü biz doğmadan önce kimse oynamayı öğretmiyor bize, oyunda oynaya oynaya ısınıyoruz rolümüze. Şimdi bu işi profesyonelce yapmanın ilk ufak adımını attım. Artık haftasonları tiyatro atölyesinde sizlere karşı oynama kabiliyetimi geliştireceğim. Hadi bakalım hayırlısı…

Can Demirağ

 

Lütfen Paylaşın:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Online Eğitim Webinar

Online eğitim, webinar ve örgün eğitim hizmetlerimizle kurumunuza ve size bireysel olarak gelişim imkanı sağlıyoruz. Can Demirağ Akademi, ücretsiz online eğitimler, online kurslar ve webinar etkinliklerinin yanısıra ihtiyacınıza uygun çözümler barındırmaktadır.

Devamını Okuyun >>

Kurumsal eğitim ve kişisel gelişim ihtiyaçlarınıza uygun, birbirinden değerli eğitmenlerimiz tarafından sunulan online eğitim, webinar ve örgün eğitim konularımızı görüntüleyin. Özel eğitim talepleriniz ya da katalogda göremediğiniz eğitim konuları için direkt olarak iletişime geçebilirsiniz.

Devamını Okuyun >>
Can Demirağ Eğitim Takvimi

Bireysel eğitim ihtiyaçlarınız için genel katılıma açık ve planlanmış online eğitim, webinar ve örgün eğitim fırsatlarını inceleyin. Ücretli ve ücretsiz eğitimler bu sayfada yer alıyor.

Devamını Okuyun >>

Danışmanlık Hizmetleri Uzmanlığımız olan konularda İhtiyaçlarınızı dinleyip, size özel çözümler sunuyoruz. Akademik bilgiler ile iş dünyası pratiğini bir araya getirip,

Devamını Okuyun >>