Bu Film Sizin Filminiz!

Kendi değerinizin farkına varın, çünkü bu dünyanın en vazgeçilmez kişisi kesinlikle sizsiniz. Hayat sizin hayatınız ve yaşadıklarınız sizin çevrenizde yaşananlardan ibaret. Kendinizi bir filmin baş rol oyuncusu gibi düşünün. Bu sizin filminiz, başka kimsenin değil. Kalabalık bir sokakta yürürken yanınızdan geçen insanlara bakın. Onlarca farklı hayat, onlarca farklı film, binlerce milyonlarca farklı düşünce. Siz onların filmlerinde aynı sokakta yürüyen bir figüransınız sadece. Onlar da sizin için birer figüran. Bir tanesinin eksilmesi sizin hayatınızı sizin filminizi değiştirir mi? Hayır. Ama onun filminde baştan sona bir değişiklik anlamına gelebilir.

Siz kendi filminizi oynamak için geldiniz bu dünyaya. Kendi filminizde mutlu sona ulaşmak için çabalamalısınız. Baş rol oyuncusu olduğunuzun farkına varın. Her olayın sizin etrafınızda kurgulandığını ve aslında filmin gidişatını sizin hareketlerinizin nasıl da etkilediğini görün.

Bu filmin yönetmeni de sizsiniz, oyuncusu da, senaristi de. Her bir dakikasını siz yaratacaksınız. Her başınıza gelene gülerek yaklaşırsanız hayatınız bir komedi filmi olabilir, ya da aşklarınızı ön plana alırsınız bir romantik komedi yaşarsınız, belki de cesaret edemezsiniz hiç bir şeye bir korku filmi yaratırsınız. Maceraperest bir kişiyseniz maceralarla dolu bir aksiyon yaşarsınız. Dilerseniz trajedi olarak başlayan filminizi, bu farkındalığı yaşadığınız andan itibaren bir komediye çevirebilirsiniz.

Unutmayın, film sizin filminiz ve bu filmi istediğiniz gibi çevirmek sizin elinizde.

Baş rol oyuncusu gibi hissedin. Size baş rol oyuncusu olmadığınızı düşündürmek isteyenler varsa onları filminizden ve hayatınızdan çıkartın. Gereksiz karakterler neden filminizde yeralsın ki. Oyuncu seçimi de sizden geçiyor. Kendinizi mutlu hissettirecek, sizi güvende tutacak her unsura açık olun filminizde. Açık düşünün, cesur olun.

Filminizin daha uzun olmasını istiyorsanız, daha sağlıklı yaşayın, daha sıkı spor yapın. Müzikal tadında bir film istiyorsanız bol bol müzik dinleyin şarkı söyleyin… Daha çok dans edin… Macera mı istiyorsunuz? Daha çok gezin… Aşk filmi mi istiyorsunuz? O zaman açın kalbinizi sevdiklerinize, açın kendinizi, aşık olun… Daha çok sevin, daha çok tutku hissedin… Filminiz uygun yerde mi çekilmiyor? O zaman taşının… Oyuncular sizi mutlu mu etmiyor? Oyuncuları değiştirin… Hiç kimse sizin filminizin kalıcı bir elemanı olmak zorunda değil. Siz onları oynatmak isteseniz bile onlar oynamayabilirler. Unutmayın herkesin kendi filmi var. Sizin filminizde oynayacakları için kendi filminde istemediği bir sahneyi hayata geçirmezler.

Siz de başkalarının filmleri için kendi filminizi bozmayın. Başkalarının filminin değil, kendi filminizin oyuncusu olun.

Herşey sizin elinizde gerçekten: Çünkü bu kimsenin değil sizin hayatınız. Oynanmış sahneleri bile değiştirebilirsiniz. Daha önceden düşünmediniz belki. Hiç birşey için geç değil, filmin akışı da sizin elinizde. Sanki hayatta geri dönmüş gibi bir daha oynayın o sahneyi. Aslında pilot mu olmak istiyordunuz? Hemen pilotluk için sertifikaya başvurun. O kızdan hoşlanıyordunuz ama açılamadınız, şimdi de başkasıyla mı birlikte? Açılın kendisine, siz söylemezseniz o da bilemezdi, belki de geleceğinizi değiştireceksiniz.

Sizi kimse durduramaz, sizden başka!

Öyle bir film yaşayın ki sizin filminizi seyredenler size hayran kalsın. Öyle bir hayat yaşayın ki herkes sizi seyretsin.

Öyle bir film yaşayın ki mutlu sonla bitsin…

Can Demirağ 

 

 

Lütfen Paylaşın:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Eğitim Kataloğu Lütfen birbirinden değerli eğitmenlerimiz tarafından online eğitim ve yerinde eğitim olarak sunabileceğimiz eğitimlerden oluşan eğitim kataloğumuzu inceleyin. Akademik bilgiler

Devamını Okuyun >>

Danışmanlık Hizmetleri Uzmanlığımız olan konularda İhtiyaçlarınızı dinleyip, size özel çözümler sunuyoruz. Akademik bilgiler ile iş dünyası pratiğini bir araya getirip,

Devamını Okuyun >>
Can Demirağ Eğitim Takvimi

Eğitim Takvimi Can Demirağ Akademi tarafından verilen ve yaklaşan eğitimleri bu sayfadan takip edebilirsiniz. Online Eğitim, Uzaktan Eğitim, Online Webinar

Devamını Okuyun >>

Ücretsiz Webinarlar, Online Eğitimler ve birbirinden avantajlı diğer fırsatlar için kayıt olun..