Uncategorized

Hayat bakışınla anlam kazanır

Bugün önüme mail ile gelen bir hikayeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Çok basit ama çok anlamlı. İşte hayatı ve hayatın güzelliklerini böyle böyle kaçırıyoruz. Sonra da hayat çok kısa diye hayıflanıyoruz. Hayatta amaç sandığımız (aslında bir araç’tan fazlası olmayan) şeylere o kadar kaptırıyoruz ki, o sırada kendi mutluluğumuzu unutuyoruz. Bize keyif verecek şeyleri kaçırıyoruz. İşte o hikaye:

0

Hayat bir tiyatro sahnesi…

Hayat bir tiyatro sahnesi derler hep. Bizler de onların sürekli değişen oyuncuları. Gerçekten de öyle. Oyun hep devam eder, duraksamadan. kimin başrolde olduğu, hangi kesiti seyrettiğinizle alakalıdır. Anlayacağınız, hepimizin başrolde olduğu kendimize ait oyunlarımız var. Birbirimizin oyunlarında da rol alırız, ama başrolde olduğumuz tek bir oyun vardır, kendi hayatımız. Tek perde… Tek Oyun…

0

Yaşamın Tek Amacı Var: Mutluluk!

Kim ne derse desin insan oğlu mutlu olmak için yaşar. Para, kariyer ya da sevgi birer amaç değildir. Onlar sadece amaca giden yoldaki araçlardır. Yani mutlu olma amacına… Kimisini bol para mutlu eder, kimisini sevdiğiyle bir ömür geçirmek.. Kimisi başarılı bir kariyer hayatı ister, kimisi de hepsinden biraz. Ama dedim ya işte bunlar sadece mutlu olma yolunda kullandığımız birer araçtır.

0