Özge Korkmaz

Özge Korkmaz

ICF onaylı bir Profesyonel Koç’tur ve özellikle profesyonel iş dünyası çalışanlarına, yöneticilerine ve üniversite öğrencilerine Koçluk ve Danışmanlık yapmaktadır. İnsan Kaynakları, liderlik konusunda uzmandır. Çeşitli kurumlarda mentör olarak görev yapan Özge Korkmaz, bir yandan da gençlerin iş hayatına kazandırılabilmesi ve çalışanların kariyerlerine yön verebilmesi için kariyer danışmanlığı rolünü de sürdürmektedir.

Özge Korkmaz Foto

Özgeçmiş

2005 yılından bu yana İnsan Kaynakları alanında çalışmakta olan Özge Korkmaz, Mudo Satış Mağazaları A.Ş. İnsan Kaynakları Direktörlüğü’nde meslek yaşamına başlamıştır. Sonrasında Dünyanın en güçlü lüks tüketim markalarını Türkiye pazarına kazandıran Sabancı şirketi Demsa İç ve Dış Ticaret A.Ş.’de İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak 6 yıl çalışmış; İnsan Kaynakları Sistemlerini
kurmuş ve yönetmiştir. Şirketin %55’lik büyümesinde insan kaynağının temini ve yönetiminde rol almıştır. Sonrasında mesleki gelişimini hızlandırmak için yeni bir deneyim yaşaması gerektiğini düşünerek finans alanına yönelmek istemiş; bu amaçla Finansbank ve dünyaca ünlü sigorta devi Cigna ortaklığında Türkiye’de faaliyet gösteren Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş. şirketinde Öğrenme ve Gelişim Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Sonraki aşamada üretim alanında İnsan Kaynakları faaliyetlerini gözlemleyebilmek isteği ile dünyanın en büyük iklimlendirme firması olan Daikin İnsan Kaynakları ekibine Müdür olarak katılmıştır. 2015 yılı başında halen görev yapmakta olduğu tüm Dünyada 92.000 çalışanı olan Amerikan menşeli Jones Lang Laselle’e İnsan Kaynakları Müdürü olarak katılmıştır. 3 yıl sonunda Türkiye, Ortadoğu ve Afrika İnsan Kaynakları Yetenek Yönetimi Direktörlüğü görevini üstlenmiştir, sonrasında Avrupa’da sorumluluk alanına dahil olmuştur, 2,5 yıl bu görevi yürüttükten sonra, Mart 2021 itibari ile Avrupa, Ortadoğu ve Afrika İnsan Kaynakları Kapsayıcılık ve Çeşitlilik departmanını kurmuştur ve halen yönetmektedir.

Sakarya Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nde lisans, Marmara Üniversitesi Yönetim ve Çalışma Psikolojisi Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamlayan Özge Korkmaz her iki eğitimini de derece ile bitirmiştir. Merak ve ilgileri doğrultusunda halen İstanbul Üniversitesi’nde Tarih bölümü 3. sınıf öğrencisidir.

Evlidir ve akıcı şekilde İngilizce konuşabilmektedir. Çalıştığı firmalarda 5000’den fazla çalışana eğitim vermiş olan Özge Korkmaz, bir yandan da Baven Danışmanlık çatısı altında İnsan Kaynakları ve Kişisel Gelişim eğitimleri vermeye ve İnsan Kaynakları Danışmanlığı yapmaya devam etmektedir. 

ICF onaylı bir Profesyonel Koç’tur ve özellikle profesyonel iş dünyası çalışanlarına, yöneticilerine ve üniversite öğrencilerine Koçluk ve Danışmanlık yapmaktadır. 2018-2019 öğretim yılında Marmara Üniversitesi-Almanca İşletme Enformatiği bölümünde İnsan Kaynakları dersleri vermiştir. İstanbul’daki üniversitelerde eğitim gören engelli ve engelsiz tüm öğrencilerin, doğru istihdamı için liderlik bilgi ve becerilerini geliştirecek modülleriyle destek vermek amacı ile kurulan Renkli Kampüs girişiminde Mentör olarak görev yapan Özge Korkmaz, bir yandan da gençlerin iş hayatına kazandırılabilmesi ve çalışanların kariyerlerine yön verebilmesi için kariyer danışmanlığı rolünü de sürdürmektedir

Uzmanlık Alanları

İnsan Kaynakları, Kariyer Danışmanlığı, Koçluk

Eğitimcinin Yaklaşan Eğitimleri

Eğitimciye ait yaklaşan planlı eğitimleri aşağıda görüntüleyebilirsiniz. Tüm eğitimcilerin yaklaşan eğitimlerini görüntülemek için Eğitim Takvimi sayfasını inceleyin.

Kurumsal eğitim ihtiyaçlarınıza uygun eğitim konularımızı görüntülemek için eğitim kataloğu sayfamızı ziyaret edin. Özel eğitim talepleriniz ya da katalogda göremediğiniz eğitim konuları için direkt olarak iletişime geçebilirsiniz.