Dr. Metin Kanmaz

Dr. Metin Kanmaz

Dr. Metin Kanmaz, 2000 yılından itibaren Türkiye’nin önde gelen, sektöründe lider ve önemli kuruluşlara danışmanlık hizmeti vermiş/vermekte ve bu kuruluşları Rekabet Kurumu nezdinde temsil etmiştir/etmektedir.

Dr. Metin Kanmaz

Özgeçmiş

Ankara Atatürk  Lisesinden mezun olduktan sonra tüm üniversite eğitimini (Ekonomi Lisansı, Yüksek lisansı ve pekiyi derece ile Doktorası) Paris’de  yaptı.

1986 yılında Koç Holding’te çalışmaya başladı.  Avrupa Birliği Hukuku ve özellikle Rekabet Hukuku konusunda uzmanlaşmak için Sn. Vehbi Koç’un teşviki ile Koç Holding tarafından gönderildiği  AB uzmanı yetiştiren College of Europe’da 1 sene eğitim gördü. 1987 sonundan itibaren Koç Holding’de Rekabet mevzuatının Türkiye’de uygulaması çalışmalarını (Rekabet Kanunu ve mevzuatına uyum için DPT özel ihtisas komisyonunda çalışmalar) ve Koç Topluluğu şirketlerinin rekabet mevzuatına uyum çalışmalarını 14 sene boyunca 2000 yılına kadar yönetti.

İstanbul üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü nezdinde AB yüksek lisansı programlarının kurulmasına katkıda bulundu ve bu programlarda öğretim görevlisi olarak dersler verdi. Aynı şekilde Marmara Üniversitesi Avrupa Topluluğu enstitüsü ve Fransızca Kamu Yönetimi bölümünde ve Paris’de bazı üniversitelerde dersler verdi.

2000 yılında rekabet mevzuatı konusunda uzman olan RDM Rekabet Danışmanlık’ı kurdu. RDM Rekabet Danışmanlık 2000 yılından itibaren Türkiye’nin önde gelen sektöründe lider veya önemli kuruluşlara danışmanlık hizmeti vermiş/vermekte ve bu kuruluşları Rekabet Kurumu nezdinde temsil etmiştir/etmektedir.

Dr.Kanmaz’ın rekabet mevzuatı alanında yaklaşık 20 yıllık  tecrübesi vardır. Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Uzmanlık Alanları

Rekabet Hukuku, Firmalar için Rekabetçi Stratejiler,Makro-Ekonomik Analiz

Eğitimcinin Yaklaşan Eğitimleri

Eğitimciye ait yaklaşan planlı eğitimleri aşağıda görüntüleyebilirsiniz. Tüm eğitimcilerin yaklaşan eğitimlerini görüntülemek için Eğitim Takvimi sayfasını inceleyin.

Kurumsal eğitim ihtiyaçlarınıza uygun eğitim konularımızı görüntülemek için eğitim kataloğu sayfamızı ziyaret edin. Özel eğitim talepleriniz ya da katalogda göremediğiniz eğitim konuları için direkt olarak iletişime geçebilirsiniz.